מ.גלקסיה נכסים עוזרת לך לעסק שלך לצמוח- במרחב נדלנ"י מאפשר עם 5 הסעיפים שמוכרחים להופיע בחוזה שכירות עסקי.

חוזה מקיף נותן מענה לסוגיות משפטיות בהווה ובעתיד

מ.גלקסיה נכסים בע"מ משרדים להשכרה, מומחית בתחום הנדל"ן העסקי ובעלת ניסיון מזה 18 שנים, מנסחת עבורך את 5 הסעיפים בחוזה עסקי שיתנו לך שינה שקטה בלילה.

למד כיצד לנסח חוזה שכירות עסקי טוב בחמישה סעיפים:

1. להגן על מערכת היחסים- תמיד תקדימו תרופה למכה ותקבעו מראש גורם שיהיה מקובל על שני הצדדים ויהיה אמון על פתרון סכסוכים. יש לסכם כי בעת מחלוקת, פונים למגשר או לאדם או לגוף אחר.

2. לוחות זמנים – חוזה שכירות לנכס עסקי נחתם מראש לפרק זמן ארוך יותר מחוזה שכירות פרטי על כן חשוב שסעיפים לגבי יציאה לפני הזמן או החלפת שוכר וכדומה כמו גם סעיפים להארכת חוזה,יוגדרו בצורה מפורשת.

3. סעיפים\צרכים מיוחדים- התחייבויות שהן יוצאות דופן שנוגעות לנכס המסוים – לכל נכס עסקי יש סעיפים מיוחדים. נכסים עסקיים לרוב מעוגנים במיני טיפולים שוטפים, בין אם פיזיים ובין אם משפטיים, שיש לוודא שיתקיימו גם כשאינך חלק מהמערך השוטף, כמשכיר ולא כבעל נכס. וכן לגבי זכויות השוכר. לשוכרים של נכס עסקי יש לרוב לכל אחד צרכים משלו.

4.ערבויות- ערבויות מבטיחות את התחייבויות השוכר לחוזה. חוזה בלא ערבויות הוא חוזה חלקי ופגום.

5. במקרים של הפרת חוזה- סעיף אחרון שכולם חוששים מפניו הוא – הפרת חוזה. יש להגיע להסכמה כמה שיותר מגובשת לפני תחילת תקופת השכירות לגבי סעיפים מהותיים בחוזה. החוק מאפשר לצד אשר נפגע מן ההפרה היסודית, בתנאים מסוימים, סעד של ביטול החוזה.

בהצלחה!